Parkování u letiště Ruzyně může být levné, bezpečné a komfortní. Váš vůz po dobu dovolené rozhodně nenechávejte bez dozoru!

Jestliže létáte z Prahy častěji, asi víte, že společnosti, které nabízejí parkování u letiště Ruzyně nebo dokonce přímo v jeho areálu, mohou mít různou úroveň. Některé disponují pouze nezpevněnou parkovací plochou, která je v lepším případě oplocená a nemůžete od nich čekat nijak komfortní servis. Jiné vám naopak zajistí v podstatě vše, co byste od takové služby očekávali. A někdy dokonce i něco navíc. Je každopádně jisté, že někteří provozovatelé parkovišť své služby neustále vylepšují, aby obstáli v silné konkurenci. Proto, chcete-li sobě a svému autu dopřát to nejlepší, musíte zjistit, jak má takový servis vypadat, aby ho bylo možné označit za špičkový.

Že v tom nemáte tak úplně jasno? A dokonce ani netušíte, jestli lze takové kvalitní služby pořídit za přijatelné peníze? Tak se na to podíváme!

Parkování u letiště Ruzyně si pečlivě vyberte!

Pokud využíváte leteckou dopravu více méně pravidelně, nemusíme vám zřejmě dlouze vyprávět, jak může být takové cestování stresující. A je vám proto také jasné, že se vyplatí si ho všemožně usnadnit. Vadí vám dlouhé čekání na odbavení před odletem? To je pochopitelné, ale bohužel s tím asi mnoho nenaděláte. Ulehčit si cestu na letiště tím, že použijete vlastní vůz, to už ovšem můžete. A co víc, výběrem solidní firmy, která se vašeho auta hned po příjezdu na parkoviště ujme, se zbavíte značné části stresu, který vás před odletem provází. Společností, které provozují parkovací plochy na ruzyňském letišti, případně v jeho blízkosti, je ale celá řada. A proto najít takovou, jejíž služby lze bez nadsázky označit za špičkové, může dát práci. Ovšem pouze v případě, když nevíte, kde hledat!

Slyšeli jste už o tom, že existují různé cestovatelské blogy a dokonce také tzv. srovnávače, které vám s tím mohou pomoci? Neslyšeli? Zapněte počítač nebo nahlédněte do mobilu a jistě podobný web brzy objevíte!

Když chcete to nejlepší

Když chcete v životě pro sebe získat to nejlepší, co je k mání, musíte se zpravidla alespoň trochu snažit. Stejné je to ve chvíli, kdy potřebujete před odletem do zahraničí sehnat někoho, kdo vám spolehlivě ohlídá váš vůz, kterým se na letiště hodláte dopravit a který zkrátka nemůžete třeba týden nebo dva nechat jen tak bez dozoru. Někdo by ho mohl poškodit nebo v horším případě i ukrást. Krádeží aut u nás totiž opět přibývá a zloději jsou stále vynalézavější. Takže to vypadá, že se vám trocha snahy v podobě pátrání po spolehlivé firmě, která se vašeho vozu ujme, může bohatě vyplatit. Navíc, jak jsme už zmínili, většinu práce za vás už odvedli blogeři a tvůrci nejrůznějších srovnávacích webů. Díky poznatkům, které na internetu prezentují, vám výběr kvalitní firmy provozující parkoviště v dosahu letištní plochy nezabere mnoho času.

Víte, na základě čeho jsou takové firmy posuzovány? Podle jakých kritérií jsou vybíráni profesionálové, kteří vám nabídnou to nejlepší? Asi vás napadne, že svou roli hrají hlavně ceny. Pravdu však máte jen částečně. Hned uvidíte!

Velká konkurence je pro vás výhodná

Jak jsme už řekli, konkurence mezi provozovateli parkovišť je v okolí letiště v pražské Ruzyni velká. A není divu. Každý podnikatel se samozřejmě snaží využít faktu, že jsou na zdejším letišti každoročně odbaveny miliony cestujících a nabízí jim své služby. Tento konkurenční boj však klientům přináší zajímavé výhody. Nižšími cenami počínaje a stále preciznější ostrahou parkovacích ploch konče. Mezi to se však vejde ještě celá řada dalších věcí. Takových, které často rozhodují o přízni zákazníků více, než by vás možná napadlo.

Jestliže si na některém ze „srovnávacích“ webů necháte poradit a obrátíte se se žádostí o rezervaci parkovacího místa na firmu, která vám byla doporučena jako nejlepší nebo alespoň jako jedna z nejlepších, pravděpodobně můžete očekávat takovýto servis:

  • Přehledný rezervační systém, který vám umožní objednat parkování jak řadu měsíců předem, tak třeba i doslova na poslední chvíli
  • Kvalitně upravenou odstavnou plochu
  • Precizní bezpečnostní systém – důkladné oplocení, kamery i fyzickou ostrahu
  • Zajištění bezplatného odvozu až k terminálu a po vašem návratu zase zpět na parkoviště
  • Možnost platby hotově i kartou
  • Nějaké zázemí – toalety a podobně
  • Pomoc se zabezpečením vašich zavazadel

Týden za 1 000 korun?

Když odlétáte do ciziny a na cestu k letišti si vezmete svůj vůz, měli byste mít už předem rozmyšleno, kde ho po dobu vaší nepřítomnosti necháte. Zkrátka si musíte včas zařídit rezervaci na některém z parkovišť. Firem, které jsou schopny zajistit dostatek komfortu pro vás a stoprocentní bezpečí pro vaše auto, je naštěstí dostatek. A ty nejlepší z nich nejsou kupodivu ani nijak drahé. Týden parkování u nich lze obvykle pořídit za méně než tisíc korun! Taková cena je pro naprostou většinu z nás jistě přijatelná.

Nebo vám to za vaše pohodlí a také za pocit, že jste svého „plechového miláčka“ zanechali v dobrých rukou, připadá hodně?

Renata Slaná