Cena nastřelení vlasů je dnes mnohdy v přijatelném rozmezí. Husté vlasy si může dovolit takřka kdokoli.

Cena nastřelení vlasů nikterak neohrozí životní rozpočet. V Čechách se nalézá mnoho center, ve kterých můžete toto kosmetické ošetření absolvovat za zajímavé ceny. Běžná cena pro unikátní štěp (vzorek asi 3 jednotlivých vlasů) se pohybuje kolem stokoruny. Umělá vlasová implantace je řešením pro jedince, kteří z nějakého důvodu o své vlasy přišli nebo jsou postiženi jejich řídnutím.

Implantace vlasů je běžná operace

Vysvětlení pojmu vlasová transplantace je celkem snadné.

 • Jde o plastickou operaci, která je prováděna pouze za částečného umrtvení a je velmi rychlý.
 • Je prováděn specializovanými odborníky za pomoci různých metod moderní technologie.
 • Nově nastřelené vlasy obvykle vypadají, ale kořínky zůstanou, takže z nich vyrostou další, již trvalé vlasy.
 • Patrné výsledky vidíte již během 5-6 měsících od ošetření.

 

3 používané metody tohoto lékařského ošetření

Podívejme se společně, jakými 3 způsoby se dají vlasy nastřelit.

 1. FUT nebo jinak řečeno Strip technika využívá k transplantaci odebraný kus kůže i s vlasy. Ty se pak operativně umístí na předem určená místa. Její nevýhodou spočívá v tom, že vzniká rána na temenu hlavu a riziko poranění nervů, jež se zde nachází. Tento způsob byl používán především v první polovině 90. let, v současnosti ji nahrazují šetrnější a bezpečnější metody.
 2. FUE způsob probíhá mnohem snesitelněji a viditelné následky operace jsou minimální. Vlasové štěpy se odebírají, následně se nechají uložené v uchovávací kapalině a pak se implantují na určená místa, kde si klient představuje své nové kadeře. Hodí se mužům, kterým se udělalo holé místo na temenu. Upgradeovaná metoda FUE se provádí s pomocí přístroje SmartGraft, který pracuje s vlastním chlazením a hydratací vlasu.
 3. DHI neboli Direct Hair Implantation – technika založená na principu dost podobném metodě FUE, ovšem existují zde určité rozdíly. Chybí zde krok využití roztoku, takže štěpy se ihned voperují na holé prostory poté, co byly extrahovány. Metoda je vhodná na implantaci kořínků do koutů. DHI rovněž dokáže aplikovat znatelnější počet vlasů na cm² pokožky.

JE jasné, že existují i jiné způsoby na zvětšení objemu vlasů, nežli jejich extrakce a následná implantace. Cenová relace těchto zákroků je různá dle náročnosti.

 

Ukazatel ceny se zdá být mnohdy orientační

 • Cena nastřelení vlasů je různá a odvíjí se od náročnosti zákroku, specializovaného pracoviště, požadavků pacienta a rozsahu ošetření.
 • Jednodušší operace se může cenově pohybovat kolem 50 000 Kč, celková implantace vlasů se může vyšplhat až na dvojnásobek. Částka je opravdu dosti variabilní.

Pohlídejte si jednotlivé položky, které cena zahrnuje

 • Pro odborné a kvalitní nastřelení vlasů se doporučuje najít si relevantní pracoviště s potřebnými zkušenostmi v tomto oboru. Předejte se tak riziku nezdařené operace a případným zdravotním komplikacím.
 • V ceně operace by mělo být zahrnuto trichologické vyšetření, což je celková diagnostika vlasové pokožky, dále předoperační vyšetření, samotný zákrok, anestezie a případné léky. V neposlední řadě pak pooperační vyšetření a kontrola.

 

Vyplatí se nechat si nastřelit nové kadeře v zahraničí?

Velice záleží, jakou zemi si pro transplantaci vlasů vyberete. V médiích se někdy zmiňuje Turecko a Velká Británie. Společnosti, jež se na zákrok nastřelení vlasů specializují, nabízí kompletní balíček s přepravou, ubytováním a zákrokem. Dle toho se odvíjí i celková částka. Pokud se operace nezdaří, mohou se náklady vyšplhat opravdu vysoko.

V České republice působí specializované kliniky estetické chirurgie, které tyto zákroky provádí v přijatelném cenovém rozmezí. Nevzniknou vám tak komplikace a starosti spojené s cestováním a následné lékařské kontroly jsou jednodušší.

Zajímá vás představa změny účesu díky nastřelování vlasů? Sdělte nám vaše mínění o vlasové transplantaci a odpovídající hodnotě tohoto ošetření.

Renata Slaná