Letíte na dovolenou a potřebujete bezpečně zaparkovat své auto na letišti? Předsednictví ČR v EU vám může plány zkomplikovat

To, že se Česká republika ujímá na půl roku předsednictví Evropské Unie je možná věcí prestižní, částečně to však může zkomplikovat vaše cesty do zahraničí. Hlavně, co se týče možností parkování u terminálu 2, odkud jsou vypravovány lety do zemí Schengenského prostoru. Jak si s tím poradit a zbytečně si nepokazit začátek dovolené? 

Parkování u terminálu 2 může být problém. S občasnými omezeními je potřeba počítat. 

S předsednictvím České republiky v Evropské unii se bohužel pojí i zvýšená mobilita lidí, kteří se potřebují přepravovat mezi Bruselem a Prahou. Počítá se, že mezi těmito dvěma destinacemi bude během plánovaných šesti měsíců předsednictví cestovat kolem 80 000 lidí. A takové vysoké číslo může způsobit komplikace běžným turistům, kteří míří na svoji zaslouženou dovolenou.  

S omezeními je potřeba počítat hlavně v případě expresního parkování u terminálu 2, které může být v některých dnech omezeno úplně. Je proto dobré sledovat přímo stránky letiště, kde se dozvíte aktuální informace. 

Ovšem i dostupnost dalších parkovacích míst může být ovlivněna zvýšenou mobilitou. Ne každý, kdo cestuje do Bruselu a z něj, může využít služeb řidiče, který jej před odletovou halou vyzvedne. Proto je lepší řešit vše s předstihem. 

Nechcete se vzdát parkování přímo na letišti? Buďte připraveni 

  • Už od začátku počítejte s tím, že je možné, že budou omezení v dopravě i parkování. Připravte se na to psychicky i logisticky. Přijeďte raději dříve než obvykle. 
  • Sledujete informační kanály, kde se dozvíte o plánovaných změnách a nejvytíženějších dnech. 
  • Zarezervujete si své místo předem. Tentokrát nic nenechte náhodě.

Přesto však počítejte s tím, že komplikace mohou nastat kdykoliv. Jedná se přeci jen o významnou akci, která vyžaduje transfery mnoha stovek a tisíců lidí. 

Nechcete se stresovat? Zkuste alternativní parkování 

Pokud máte rádi klid a pohodu, je možná dobré se parkování přímo na letišti tento půlrok vyhnout. Pohodlné dopravy autem na letiště se však vzdávat hned nemusíte. Existují i jiné možnosti, jak bezpečně zaparkovat své auto a odletět v klidu. 

Slyšeli jste o alternativních parkovištích? Ty nabízejí kvalitní služby a bezpečné parkování pro vaše auto.  

Využitím služeb alternativních parkovišť se vyhnete stresujícím a nenadálým změnám, které mohou tento půlrok přicházet

Alternativní parkoviště jsou rozmístěna v určité vzdálenosti od letiště. To vám nabídne komfort toho, že se vyhnete dopravním problémům, které může zvýšená aktivita na letišti během předsednictví přinést.  

A jak se dopravíte k odletovému terminálu? Nebojte. Uprostřed polí nezůstanete. Dopravu zajistí společnost, u které parkujete. Nebudete se muset trápit změnami v navigačním plánu. Řidič na rozdíl od vás danou cestu se změnami už jistě absolvoval několikrát, takže bude vědět, jak a kam má jet. Vy se tak vyhnete stresu i možnému bloudění.

Výhodou jsou i dobré ceny za parkování

Další výhodu, která tato parkoviště nabízejí je příjemná cenová hladina za parkování. V případě, že chcete mít své auto v úplném bezpečí je dobré si ohlídat, že se jedná o místo, kde platíte i za hlídací službu, a ne pouze za možnost odstavení vašeho vozu. 

Co všechno alternativní parkoviště nabízejí

  • Lepší ceny než při parkování přímo na letišti. 
  • Komfortní plochy, kde zaparkovat není problém. 
  • S tím, že se parkoviště nachází mimo letecký prostor, si nemusíte lámat hlavu. Ty kvalitní vás bezplatně odvezou vlastním firemním vozem k terminálu a po návratu zase zpátky k vašemu zaparkovanému vozidlu. 
  • Bezpečné parkování. V případě, že si vyberete hlídané parkoviště, tak se nebudete muset o své auto strachovat. Bude celou dobu vaší dovolené pod dozorem. 

A co si myslíte o českém předsednictví v Radě Evropy vy? Je to zbytečnost nebo jste na to hrdí?

Renata Slaná