Laserová epilace zad – efektivní a téměř bezbolestná procedura vás zbaví nežádoucích chloupků

Laserová epilace zad je vcelku běžný estetický zákrok. Člověka neznalého věci to možná trochu překvapí, protože se v životě setkal spíše s někým, kdo si laserem nechal upravit nohy, případně podpaží. Mnozí z nás však věnují zvýšenou pozornost a péči celému tělu, záda nevyjímaje. Faktem je, že obliba této procedury skutečně stoupá a své příznivce nachází zejména mezi muži. Ti jsou pochopitelně nadměrným ochlupením zad „postiženi“ v podstatně větší míře, než ženy. A proč je čím dál častěji používán právě laser? Jistě proto, že jde o metodu, která je považována za nejefektivnější a v podstatě bezbolestnou. Existují samozřejmě i další možnosti, a pokud jste příznivci epilace, můžete se spolu s námi na ně podívat. Pokusíme se o srovnání jednotlivých metod a zaměříme se nejen na jejich stručný popis, ale také na již zmiňovanou efektivitu a na míru bolestivosti. To jsou věci, které běžného člověka určitě zajímají nejvíc.

 

Laserová epilace zad je spíše doménou mužů

Nadměrné ochlupení je dnes naprostou většinou lidí považováno za nežádoucí a téměř každý, koho se tento tělesný problém bezprostředně týká, už někdy o jeho řešení alespoň uvažoval. Většina žen chce mít hladké a upravené nejen nohy, paže nebo intimní partie, ale především obličej. Někteří muži, zejména ti mladší, se zase zbavují svého ochlupení hlavně na prsou a čím dál častěji také na zádech. Vzhledem k přirozeným fyziologickým rozdílům mezi pohlavími jsou zarostlá hruď a chlupatá záda bezpochyby „výsadou“ mužů. A přestože se najdou výjimky, žen se to přece jenom týká v mnohem menší míře a laserovou epilaci těchto partií proto podstupují spíše ojediněle.

 

Chcete se zbavit nežádoucího „porostu“?

Některé tělesné partie vypadají bez ochlupení rozhodně lépe. Tak to zkrátka je. Jsou mezi námi lidé, kteří se podobnými věcmi vůbec nezabývají a najdou se i tací, kteří se s porostem na nežádoucím místě dříve či později smíří. Jestliže k nim nepatříte, pak jste už jistě někdy přemýšleli o tom, jak se svého nadměrného ochlupení co nejlépe zbavit a nejspíš jste narazili hned na několik dostupných možností. V této souvislosti je dobré zmínit fakt, že jednotlivé způsoby epilace není obvykle vhodné používat „univerzálně“, tedy bez ohledu na tělesné partie, kterých se to týká. Rozdílů mezi metodami je ale samozřejmě více.

 

3 základní metody

Někdo chce mít hladké nohy, hrudník nebo záda, někdo další by se zas potřeboval zbavit spíše nežádoucích vousů. Každého trápí něco jiného. Je však důležité neplést si depilaci s epilací, což se poměrně často stává. Zatímco pod prvním pojmem se skrývá pouze odstranění té části chloupku, která je patrná na povrchu těla, při epilaci dochází k celkové eliminaci a to včetně kořínku, což zaručuje výrazně dlouhodobější efekt. A jaké způsoby jsou nejběžnější? Můžete vyzkoušet následující postupy:

  1. MECHANICKÉ ŘEŠENÍ
  2. INTENZIVNÍ PULZNÍ SVĚTLO (IPL)
  3. LASER

Mechanická cesta je nejbolestivější

Mechanické řešení může mít samo o sobě několik podob. Pokud takto hodláte ošetřit jen malou plochu kůže, třeba v případě úpravy obočí, vystačíte si nejspíš jen s obyčejnou pinzetou, případně s klasickým „pinzetovým epilátorem“, který lze běžně koupit. Chloupků se můžete zbavit také aplikací vosku nebo cukrové pasty. Přestože jde o řešení poměrně efektivní, které vám pomůže i na několik týdnů, nutno podotknout, že je bezesporu nejbolestivější. Chcete-li podstoupit epilaci zad, zvolte raději něco jiného.

 

Víte, co je intenzivní pulzní světlo?

Epilátory fungující na bázi IPL lze využít díky tomu, že melanin obsažený v koříncích chloupků absorbuje světlo. Kořínek se postupně zahřeje natolik, až se spálí a chloupek je odstraněn. Efekt není patrný hned, ale až s určitým časovým odstupem (zpravidla pár týdnů). Epilace však může vydržet déle než v případě mechanického řešení. U někoho jde o několik měsíců a u některých jedinců je efekt dokonce trvalý. Tento postup lze, stejně jako „mechanickou“ metodu, aplikovat doma. Je méně bolestivý, bohužel však není vhodný zdaleka pro každého. Nehodí se například na tmavá místa na těle (pigmentové skvrny, tetování), neměl by se používat blízko očí a pohlavních orgánů a není také vhodný k eliminaci světlých chloupků. Než se pro tento postup rozhodnete, určitě se nejprve poraďte s nějakým specialistou!

 

Laserová epilace je bezkonkurenčně nejlepší

Chcete podstoupit epilaci zad a dosáhnout přitom co nejlepšího a také nejdéle trvajícího výsledku? Vyzkoušejte laser! Snad jedinou nevýhodou „laserové procedury“ je skutečnost, že ji nemůžete podstoupit v pohodlí vašeho domova. Všechno ostatní však už hovoří v její prospěch. Epilaci zad touto metodou vám nabídnou na specializovaných klinikách estetické medicíny nebo ve vybraných salonech krásy. Je založena na podobném principu jako IPL. Je však přesnější, spolehlivější a téměř bezbolestná! Není proto divu, že jde o metodu, která je vyhledávána čím dál častěji.

 

Nějaká omezení platí i pro „laser“

Přestože je laserová epilace v současnosti zřejmě tou nejspolehlivější a nejžádanější metodou a to nejen v případě ošetření zad, ale také hrudníku, paží či nohou, jsou bohužel lidé, kteří by se jí měli raději vyhnout. Jde zejména o těhotné ženy, osoby po rakovině kůže, lidi alergické na sluneční záření nebo třeba epileptiky. Většina z nás se však tohoto zákroku obávat nemusí. Nedílnou součástí celé procedury je navíc předběžné vyšetření, na základě kterého specialista určí, zda ji můžete bez obav podstoupit či nikoliv.

Zajímáte se o problematiku čistě ze zvědavosti nebo jsou „chlupatá záda“ něčím, co vám znepříjemňuje život?

Renata Slaná