Cena odstranění tetování aneb za mladickou nerozvážnost se obvykle platí! Chcete vědět kolik?

Cena odstranění tetování je pokaždé stanovena na základě nejrůznějších faktorů. Odvíjí se například od rozsahu ošetřovaného místa nebo od konkrétní metody, kterou si zvolíte. Závisí také na tom, jaký druh inkoustu byl pro výzdobu vašeho těla v minulosti použit a svou roli hraje rovněž cenová strategie, kterou si pochopitelně jednotlivé salony krásy stanovují zcela individuálně. Věcí ovlivňujících konečnou částku, kterou budete nuceni za odstranění vašeho tetování zaplatit, je poměrně dost. Chcete se zbavit nějakého „hříchu mládí“, který se už k vašemu věku nehodí? Je vám trapně pokaždé, když sundáte košili a každý si může prohlédnout obrázek, který jste kdysi dávno považovali za vtipný? Řešení se bezpochyby najde. Otázka zní, co vás to bude stát. Za nerozvážnost se totiž většinou platí. Ale abychom vás hned na začátku zbytečně nestrašili, zpravidla nejde o částky, které by vás přivedly do finančních potíží. Takže?

Cena odstranění tetování jako daň za nerozvážnost?

Bylo vám osmnáct a přišlo vám jako skvělý nápad nechat si na prsa vytetovat nějaký veselý, nejlépe trochu nemravný obrázek? A dnes už to vidíte docela jinak? Nebo jste si snad na tělo nechali zvěčnit jméno své první lásky a vašemu současnému partnerovi to „kupodivu“ nepřijde vůbec romantické? Stávají se i horší věci. Není to sice úplná maličkost, ale podobný „úlet“ lze naštěstí poměrně snadno napravit. Pochopitelně jen v případě, že jste to s výzdobou nepřehnali. Chcete vědět, se kterou metodou používanou k odstranění tetování můžete slavit největší úspěch? A zajímá vás, jakou daň za svoji mladickou nerozvážnost zaplatíte?

 

Nejlepší volba

Vaše staré tetování vám nedá spát? Rádi byste se ho konečně zbavili a nevíte, kterou z dostupných metod k tomu zvolit? Je to poměrně snadné. Faktem totiž je, že jediným postupem, který vám zaručí výborný výsledek a který je zároveň šetrný k vašemu tělu, je v současnosti laser. Laser je velice efektivní, zbytečně nepoškozuje kůži a bolí snad ze všech metod nejméně. Díky tomu je také nejoblíbenější a pochopitelně i nejrozšířenější. Barva, kterou kdysi tatér při své práci použil, je působením laserových paprsků zlikvidována a s jejími zbytky si už bez problémů poradí váš mízní systém. Jak? Jednoduše je vyplaví z těla ven. Žádné komplikace, žádné záněty ani bílá místa na kůži. Minimální bolestivost. To je laser.

 

Zbytečně neriskujte

Přestože je laserová metoda mnoha odborníky hodnocena jako nejlepší, může se stát, že vám někde nabídnou i jiné řešení. Laser totiž není pro každého. Bohužel. Proč jste se pro odstranění tetování rozhodli, nikdo zkoumat nebude. Důvody mohou být různé. Co však bude nutné prověřit, to je váš zdravotní stav. V rámci vyšetření, které by mělo každému zákroku předcházet, se totiž někdy objeví nemoc. Nemoc, která vám využití laseru znemožní. Máte horší srážlivost krve? Trpíte nějakou kožní chorobou? Jste epileptik nebo třeba cukrovkář? Je-li to tak, na tuto progresivní metodu raději zapomeňte. Zbytečně neriskujte, a pokud o své nemoci předem víte, specialistu, který vás bude v salonu krásy nebo na klinice estetické medicíny prohlížet, na ni rovnou upozorněte. Každý rozumný odborník vám jistě navrhne jiné řešení vašeho problému. Pokud k tomu opravdu dojde, nejprve se seznamte s tím, co navržený postup obnáší. Některé ze starších metod vás totiž mohou celkem nemile překvapit a to především svou bolestivostí, což se týká zejména výbrusu či vyříznutí tetování.

 

Jak se dopočítat konečné ceny?

Jestliže máte to štěstí a můžete váš estetický problém vyřešit za pomoci laseru, musíte se připravit na to, že za hříchy mládí se platí a v některých případech ne zrovna málo. Chcete vědět, jak vysoký bude váš účet? Pokud se podíváte na přiloženou tabulku s orientačními cenami, zjistíte, že to úplně levné není. Vzhledem k mimořádné efektivitě této metody jde však o částky více než přijatelné. Raději ani nechtějte vědět, jak hluboko do peněženky byste byli nuceni sáhnout na západ od našich hranic. Kvalita vybavení většiny tuzemských klinik i odborná zdatnost zdejšího personálu jsou přitom na té nejvyšší úrovni a snesou srovnání i s těmi nejrenomovanějšími pracovišti ve světě.

Orientační ceny laserového odstranění tetování

VELIKOST TETOVÁNÍ MALÉ STŘEDNÍ VĚTŠÍ ROZSÁHLÉ
Minimální úhrada za jeden zákrok 900 Kč 1 700 Kč 2 600 Kč 4 800 Kč
Maximální úhrada za jeden zákrok 2 500 Kč 3 000 Kč 5 800 Kč ?

 

Nechte si zpracovat kalkulaci!

Jak už víte, konečná částka, kterou za odstranění vašeho tetování zaplatíte, se odvíjí od celé řady faktorů. Nejzásadnější přitom bývá celková velikost vaší „výzdoby“. Pokud se hodláte zbavit maličkého obrázku na rameni, vaše peněženka si toho zřejmě ani nevšimne. Jestliže vás však zdobí důkladně propracovaný ornament, kterým jste si nechali pokrýt celá záda, útrata bude poměrně citelná. Každopádně si můžete nechat zpracovat cenovou kalkulaci, díky níž zjistíte, na co se zhruba připravit. Přestože je výsledkem takové kalkulace vždy pouze orientační suma, je to určitě lepší, než vůbec netušit, co vás po finanční stránce čeká.

Zvolíte si laser navzdory tomu, že není nejlevnější? A co zdraví? Nezabrání vám v tom nějaká choroba, kvůli které byste byli nuceni vyzkoušet alternativní řešení?

Renata Slaná