Jak mohou plastové kontejnery zefektivnit vaše podnikání? 

Provozování úspěšného podniku, ať už prodáváte jakékoliv výrobky nebo poskytujete služby, vyžaduje efektivní dodavatelský řetězec. I zdánlivě bezvýznamné rozhodnutí, třeba  jaké kontejnery v něm využít, může mít významný dopad na konečné výsledky. Existuje hned několik důvodů, proč byste měli zařazení plastových kontejnerů do svého dodavatelského řetězce pečlivě zvážit.

Udržitelná řešení, které vám pomohou dosáhnout cíle 

Udržitelnost se v posledních letech stala pro mnohé jedním ze základních pilířů nejen podnikatelské aktivity. Začlenění opakovaně použitelných nádob z recyklovaných materiálů bude rozhodně jedním z kroků, které vám ji pomohou dosáhnout.Například přispějí ke snížení uhlíkové stopy a emisí z výroby, což výrazně zlepší ekologické hodnocení vašeho podniku. Vzhledem k tomu, jak moc je to často důležité i pro samotné spotřebitele, rozhodně nepůjde o bezvýznamnou záležitost . 

Univerzální využití plastových kontejnerů 

Plastové kontejnery mají širokou škálu průmyslových využití, a to v celé řadě odvětví. Výrazně mohou pomoci nejen při přepravě materiálů mezi různými částmi závodu nebo k distributorům. Jsou také velmi užitečné pro organizaci a skladování. S jejich pomocí všichni členové týmu budou přesně vědět, kde najdou nástroje a materiály, které ke své práci potřebují. 

Možnosti využití kontejnerů můžete ještě zvýšit za použití speciálních vložek a uzpůsobit je přesně vašim potřebám. Typickým příkladem je například vložka umožňující bezpečnou přepravu a skladování skleněných nádob. 

Výhody plastových kontejnerů

Pokud vybíráte z několika typů kontejnerů, měli byste si být vědomi výhod, které ty platové oproti jiným nabízejí.

  • Snadná manipulace

Plast je mnohem lehčí a odolnější než jeho alternativy, jako jsou sklo nebo dřevo. To usnadňuje celkovou manipulaci a také zrychluje  jejich přepravu. Pracovníci skladu tak například nemusí absolvovat tolik cest, aby všechny kontejnery dopravil na své místo. 

  • Odolnost 

Plastové kontejnery jsou odolné proti korozi, mají vysokou izolaci. Vzhledem k pevnosti tohoto materiálu poskytují přepravovanému zboží větší ochranu než třeba klasické lepenkové krabice. 

  • Snadné skladování 

Dnes jsou již běžně dostupné skládací kontejnery, které zaberou minimálně místa v momentě, kdy je nijak nevyužíváte.

  • Jednoduchá údržba 

Otázka přepravy a skladování v čistých hygienických podmínkách by měla být samozřejmostí v jakémkoli odvětví podnikání. Plastové nádoby a kontejnery jsou z tohoto pohledu velmi nenáročné na údržbu; s jinými materiály v podstatě nesrovnatelně. Snadno je omyjete, ale i vydezinfikujete silnějšími čistícími prostředky bez toho, aniž by došlo k jejich poškození. Plastové kontejnery jsou nedocenitelné hlavně v potravinářství a pro převoz nákladu, u nějž je třeba dbát na zvýšenou hygienu – jako je tomu třeba u mraženého masa pro psy.

  • Cenová dostupnost 

Ve srovnání s jinými skladovacími a přepravními systémy na trhu jsou plastové kontejnery cenově výhodnější. 

Otázka recyklovatelnosti plastových kontejnerů 

Recyklovatelnost kontejnerů do značné míry závisí na typu plastu použitého při jejich výrobě, což je třeba mít na paměti vždy, když do svého dodavatelského řetězce zavádíte nové. Ne všechny typy plastu totiž lze opětovně recyklovat. 

Recyklovatelné plastové nádoby lze nicméně snadno využít jako zdroj pro další výrobu, pokud jsou čisté, suché a prázdné. Proto se nákup ekologicky šetrných variant stává zásadní, zejména s ohledem na význam udržitelných postupů v moderním podnikání. 

Plastové kontejnery jsou spolehlivé díky své odolnosti a ve výsledku ušetří dodavatelskému řetězci čas i peníze. Jsou přesně tím, co pro svou aktivitu potřebujete? Pak zbývá vyřešit poslední otázku – jaké vybrat? Při nákupu příští sady plastových kontejnerů se vyplatí poradit se s týmem odborníků o nejlepší variantě pro potřeby vašeho dodavatelského řetězce i o těch ekologičtějších možnostech. 

Renata Slaná