Holky na sex. Pobuřuje vás to?

Absolutně si nechci hrát na moralistu a tvrdit, že holky na sex jsou něco fuj. Protože nejsou. Celý vtip je v tom, že je to pouhopouhá otázka nabídky a poptávky a jedná se o regulérní službu. Nebudu se pouštět do toho, jak je to s platbou a živností, ale zaspekulujme na téma, jak by vypadal současný svět, kdyby holky na sex nebyly.

Odpustím si manipulativní otázku, zdali je mezi čtenáři chlap, který na prodejnou lásku aspoň nepomyslel. Podle mě není. Klidně se přiznám, že jsem na ni nejen pomyslel, ale i zaplatil. Byl jsem v té době singl, nikomu jsem tím neubližoval a nejméně dvěma lidem pomohl. Sobě, proto jsem do akce šel, a té dívce, která si svou mzdu zasloužila. Samozřejmě se nebudu pouštět do podrobností, ale jedno přiznat můžu. Zopakoval jsem to v životě ještě dvakrát. Teď už dlouho singl nejsem a co se sexu týče, jsem spokojený, takže není důvod utrácet jinde a vyrábět si morální kocovinu. Moje ženská je skvělá. Ale bývalých zkušeností nelituji a nikdy jsem nelitoval. Tak šel čas a život a jsem rád, že jsem si ho tehdy zpříjemnil.

Nebyl jsem sám. Mnohokrát jsem zažil mezi řečí náznaky, že nejeden z kolegů služeb holek na sex využil. Dokonce když jsem se rozvedl, jeden z kolegů mi chtěl pozvednou „morál“ tím, že mi přímo nějaké doporučil. Tehdy jsem toho nevyužil. Podle toho, že jsem několikrát vyrazil na dovolenou do Asie si myslel, že preferuji asiatky. Ne že by tam nebyly krásné ženské, ale že by to byla přímo moje preference, to se netrefil.

Osobně si myslím, že kdyby holky na sex nebyly, stouplo by domácí násilí. Vzhledem k tomu, že se více než 50 % manželství rozvádí, tak asi ani z hlediska sexuálního vyžití to v párech a v rodinách těsně před rozpadem nebude zrovna slavné. A než nutit někoho k sexu, to je mnohem lepší si ho dopřát bez zbytečných vedlejších negativních chvil. Staré pořekadlo platí, že nejdražší sex je ten zadarmo. A je to bohužel krutá pravda.

Dalším vedlejším efektem by bylo, že mnoho slečen a dam by mělo výrazně komplikovanější život. Mluvím o penězích, které si sexem vydělají. Já vím, že to zní až nemorálně, ale pořád se bavíme o nabízené službě. To, že „sex je služba“ mi doslova v celé nahotě došlo po návštěvě amsterdamské čtvrti červených luceren. Tehdy jsem tam neutratil vůbec nic, bral jsem návštěvu uliček jako turistickou atrakci, ale bylo jasné, že jde o vládou tolerovaný byznys. Byl totiž naprosto veřejný. Tamní název De Wallen, tedy Zídky, nijak nenaznačuje, oč tu vlastně jde. Ne náhodou je tady i nejstarší amsterdamský kostel; možná to usnadnilo vyzpovídat se z hříchů nakoupené lásky. Logicky je zdejší velký přístav nedaleko. Po sexu hladoví námořníci jsou jednou ze zdejších zaběhnutých klientel. Jinou, méně protřelou skupinou jsou turisté. Ostatně z mé party tam dva chlapi zamířili s jasným cílem. Užít si. Sice jsme byli v Nizozemí na služební cestě, ale to neznamená, že musíme pracovat i po večerech. 

Vždyť ii Praha má pověst města proslulého sexuálními radovánkami, byť proslulá Perlovka už je zcela běžnou pražskou ulicí. Ovšem v „divokých devadesátkách“, kdy si sexuální byznys hledal své „veřejné místo“ ve společnosti, to bylo stejně známé místo jako třeba Moulin Rouge v Paříži.

Kdyby prodejný sex nebyl, zmizelo by celé jedno odvětví ekonomiky. Zároveň by zmizela jedna z možností, kde chlapi „upustí páru“ a v minulosti se díky němu daly získat první zkušenosti. Musím přiznat, že vůbec netuším, jestli tomu tak je pořád. Přece jen internet i tuhle část lidského konání poněkud posunul a zrychlil. Jedno ale vím jistě. Holky na sex si své peníze zaslouží. Už desítky let se vede debata, zdali má být prostituce živností a klidně se vsadím, že mnohý z diskutujících s nimi má osobní zkušenost. Tyhle zkušenosti jsou totiž mnohem častější, než se zdá. A díky za to. 

Renata Slaná