IPhone SE kryt nejen ochrání, ale dokáže z něj udělat i módní doplněk

Iphone SE kryt potřebuje. Proč? Pokud se to vezme do důsledků, tak proto, že ušetří skutečně hodně peněz za další mobil, pokud vám váš nový iPhone nešťastně upadne. A jak se říká. Čím novější mobil, tím dříve a hůře spadne na zem. Kromě toho současné kryty neplní už jen  ochrannou funkci. Vyrábějí se v hodně v provedeních  a materiálech, takže se dokáží dokonale sladit s povahou majitele a jeho stylem. 

Iphone SE kryt nebo obal? 

Když se vezme v potaz investice do nového mobilu, který by měl nahradit ten rozbitý, a částku, kterou zaplatíme za kryt, není otázkou, zda mobil chránit, ale jakou jeho ochranu zvolit. 

 • Kryt – zakrývá zadní stranu a stěny. Pro maximální ochranu je dobré doplnit jej ještě alespoň ochrannou fólií, nebo ještě lépe tvrzeným sklem, které se přilepí na display. Hrany krytu většinou přečnívají, tím se pád mobilu na rovnou podlahu utlumí a škody jsou menší nebo žádné. Tvrzené sklo nebo fólie pomáhá ochránit displej ze stejného důvodu. Při pádu může dojít k jejich poškození, ale mobil přežije. 
 • Obal – je pouzdro do kterého se mobil vloží. Většinou chrání mobil ze všech stran. Mobil se do pouzdra buďto vsouvá, nebo vkládá. Vrchní část se otevírá  jako kniha, aby bylo vidět na displej.

Pád, poškrábání nebo otlučení. IPhone je dosti vysoká investice a jeho ochrana se vyplatí  

3 základní typy materiálů, ze kterých jsou kryty dělány: 

 • silikon 
 • tvrzený plast 
 • sklo

Každý materiál má rozdílné vlastnosti a hodí se k jinému použití. Je dobré s tím při koupi krytu pro váš IPhone SE počítat. Má být hlavně odolný? Nebo jde také o estetický dojem? Nebo chcete dát klasickému vzření IPhonu nějaký nový a neokoukaný vzhled?   

Silikonové kryty mají nejuniverzálnější použití

Je zajímavostí, že většina silikonových krytů se vlastně nedělá ze silikonu, ale z TPU – tedy termoplastického polyuretanu. Ten vyniká hlavně pružností, pevností a dlouhou životností. Také si lze vybírat z  barev a provedení.  

 • jsou lehké –  a pokud jsou transparentní, příliš nezasahují do originálního designu IPhonu  
 • nekloužou. Pravděpodobnost,že smartphone při neopatrné manipulaci vypadne z ruky není příliš vysoká.
 • ideální i jako módní doplněk – vyrábí se také v různých barevných, stylových provedeních. Každý si tak může zvolit ten, který se k němu hodí nejvíce
 • jsou snadno vyměnitelné – je možné jich mít několik a různě je měnit  v závislosti na plánované situaci.

Tvrzený plast je pro extrémní příležitosti 

Pokud je potřeba speciální ochrany, pak je dobré použít odolnější kryty z tvrzeného plastu.

 • jsou masivní, pevné a mobilu poskytují řádově lepší ochranu než klasický silikonový kryt
 • Díky zvýšené odolnosti je kryt větší i těžší. Působí však akčně a proto jsou oblíbené hlavně u mužů 

Skleněný kryt osloví ty nejnáročnější 

Za jedno z nejelegantnějších řešení ochrany IPhonu SE můžeme považovat kryty z tvrzeného skla. Ty přesně kopírují křivky mobilu a dávají mu luxusní nádech. Sklo je velmi odolné a není třeba se bát toho, že by se rozbilo při sebemenším ťuknutí. 

 •  jsou krásné na pohled a podtrhávají design mobilu
 • vyrábí se v mnoha barevných provedeních
 • zároveň dokáží mobil adekvátně ochránit – jsou ideálním módním doplňkem pro lidi, co mají rádi styl a minimalismus

Investice do ochrany IPhonu SE i jakékoliv jiného mobilu se vyplatí. Nejen, že se s největší pravděpodobností prodlouží jejich život, ale díky krytu lze z uniformního mobilu vytvořit unikátní model. Tak,aby  jeho vzhled korespondoval se stylem jeho vlastníka. A co vy? Už jste někdy litovali toho, že jste podcenili následky svého chování vůči mobilu?

Renata Slaná