Výhra pro lidi s alergiemi – kokosové matrace slibují zdravé a pohodlné spaní

Doslova exotický spánek vás čeká i ve vašem bytě nebo domě u nás v České republice. Ptáte se jak? Odpovědí jsou kokosové matrace, které určitě stojí za to, abyste se nad nimi zamysleli. Řešíte dlouhodobě špatné spaní, bolest zad, nebo jste astmatik či alergik? Právě pro vás by mohla být kokosová matrace řešením. Její nezvyklé složení vám vrátí tvrdý spánek a po probuzení ranní pocit odpočinku. Doslova jako byste leželi na pláži s kokosem v ruce.

Až třetinu života stráví každý člověk v posteli. To, na čem spí, proto není dobré podceňovat. Kromě dobré postele a roštu je potřeba dát velký důraz právě na matraci, která slouží i svému majiteli několik let. Zatímco většina matrací je vyrobená z chemických materiálů, matrace z kokosu vás přesvědčí, že základem dobrého spánku je návrat k přírodě. Většině lidí se zdají kokosové matrace o něco tvrdší, protože přírodní kokosový obsah způsobuje tuhý materiál. Váš dojem je správný a je to dobře. Právě to totiž poskytne zvláště zádům pevnější oporu. Právě proto je doporučovaný pro lidi s bolestmi zad. Většina odborníků vám navíc potvrdí, že tuto matraci je vhodné zvolit pro děti. To proto, že právě těm se kosti při růstu teprve tvarují a kokosová matrace jim pomůže se správným držením těla během spánku. Zároveň jako rodiče budete vědět, že váš potomek dýchá zdravé látky.

 

Hlavní benefity kokosových matrací

– Nevyhovují bakteriím, roztočům a plísním

– Zabraňují vlhkosti, je možné je tedy využít i do starších domů či víkendových chalup

– Jsou vhodné pro alergiky a astmatiky; jsou totiž lépe prodyšné

– Podle ortopedů mají ideální vlastnosti pro naši kostru

– Vyhovují dětským zádům při růstu

– Jsou vyrobené z přírodního materiálu a jejich výroba je šetrná k životnímu prostředí

– Mají dlouhou životnost

 

Využití kokosového ořechu na výrobu matrací

Využití kokosového ořechu zažívá poslední roky doslova boom. Zpracování kokosových vláken není žádná novinka. Jsou totiž elastická, odolná a mají izolační vlastnosti. Jejich skvělá účinnost při výrobě matrací je již několik let prověřena; k jejich využívání proto přistupují také luxusnější hotely a rádi je doporučují návrháři interiérů pro své klienty. K výrobě matrace se používají především hnědá vlákna ze skořápek zralých ořechů. Po vysušení se spletou do přízí a následně do tzv. rohoží, které poté výrobci potřou latexem sloužícím jako lepidlo. Celý proces se pak vytvrdí tzv. vulkanizací, tedy chemickým procesem, při kterém dochází k větší pružnosti vlákna.

 

Čím se kokosové matrace ještě vyznačují?

1. Matrace z kokosového vlákna patří k nejtvrdším

2. Mají vynikající termoregulaci a zaručí tak dobrý spánek v horku i chladu

3. Více váží. Přírodní vlákna, včetně těch kokosových, jsou těžší než umělá, počítejte tedy s vyšší váhou matrace

Moderní kokosové matrace jdou ještě dál. Pokud zvolíte tu s pružinovým jádrem v kombinaci s paměťovou pěnou a profilovaným povrchem, získáte masážní variantu. A to během vašeho pohybu ve spánku. Výhodou je skutečnost, že poskytují mimořádné pohodlí a odpočinek.

 

A jak si vhodnou matraci vybírat?

Především je potřeba si říct, pro koho je matrace určena – každý člen rodiny bude totiž potřebovat jinou. Správný odborník se vás bude ptát na to, jakou polohu ve spánku máte nejraději a také na jak tvrdé matraci jste spali dosud. Důležitá je také hmotnost budoucího majitele matrace a ve finále právě materiál, jaký zvolíte. Nebojte se zvolit přírodní variantu a rovnou si různé typy matrací ve studiu. Ideální bude ta české výroby. Odborník totiž bude o ní znát mnohem více a bude vám moci lépe poradit.

Nakonec můžete při výběru využít i produktových srovnávačů. Například www.jakco.cz

Renata Slaná