Dětská postel levně: při koupi se zaměřte na 3 hlavní body

Dětská postel levně může být dobrým řešením v případě, že uvažujete o postýlce, kterou použijete pouze pro jedno dítě a nikoliv pak už pro další. Ty nejlevnější kusy, které stojí za koupi, začínají někde kolem tisíce korun. Při výběru je důležité se zaměřit na 3 hlavní body. Těmi hlavními budou výběr matrace, dále pak materiálu a roštu.

 

 

Matrace jednoznačně ovlivňuje spánek dítěte nejvíce. Pokud si dáte práci s hledáním ušetřit se rozhodně dá. Stačí jen počkat na vhodnou příležitost. Nejlepší variantou budou matrace se střední tvrdostí. V této kategorii můžete ušetřit až několik stovek korun. 

Konstrukce a materiál jsou rovněž důležitými faktory. Je starou pravdou, že jednodušší konstrukce je vždy lepší variantou. Celkem kvalitním a přitom dostupným materiálem je lamino, které je dobře omyvatelné. A to se u malých ratolestí vždy hodí. V případě že se budeme bavit o dětech úplně nejmenších, je dobrou variantou postýlka z MDF desek, které jsou doplněny o určité prvky dřeva. Co se roštu týče, ideální volbou bude ten pevný. 

Levné dětské postýlky seženete od 1 000 Kč. Nabízí se samozřejmě i levnější varianty, ale od této ceny se už dá hovořit o skutečné kvalitě. Na trhu lze zaznamenat skutečně velký rozptyl mezi levnějšími a těmi nejdražšími postýlkami. Ovšem všichni dobře víme, že vyšší cena nemusí vždy být tou jedinou zárukou kvality. U dražších kusů se často se připlácí jen za značku, módní design, různé doplňky, dražší dřevo nebo celkovou velikost, která není nutná. To vše dohromady může navýšit cenu o několik tisíc korun nahoru. Pamatujme si, že při dobrém a uvážlivém hledání vždy najdeme kvalitní postýlku za dobrou cenu. 

Základ pro výběr levnější postýlky je především jednoduchost a pečlivé posouzení a výběr dalších jednotlivých částí.

 

Doplňky k postýlce jsou peníze navíc. Především se však vyplatí hlídat cenu materiálu

 

Ano, úložné prostory, baldachýnky, stříšky a další doplňky jsou spíše designovou záležitostí. Pokud vám jde o kvalitu spánku, dá se postýlka pořídit za mnohonásobně nižší cenu a přitom spánek vašeho dítěte bude stejně kvalitní. 

Materiály, ze kterých jsou postýlky vyráběny, samozřejmě určují cenu nejvíce. Vzhledem k tomu, že hledáme levnější varianty, budou ideální volbou čalouněná postýlka, lamino a dřevotříska. 

  • Lamino

Tyto postýlky jsou vysoce tvrdé, ale nevýhodou je jejich krátká životnost. Materiálně se řadí mezi ty nejlevnější varianty, ale zase jsou vyhledávané pro lehkou údržbu. Jsou sice částečně zpevňována lepidly, nicméně zdravotně jsou nezávadné, protože výrobce musí dodržovat určité normy.

  • Dřevotříska

Jedná se takřka o téměř stejnou variantu jako u lamina. Jde o vysoce tvrdou variantu, ale i zde může být problémem nižší životnost. Na druhé straně je to opět vyhledávaná forma, protože je taktéž velmi lehká na údržbu.

  • Čalouněné

Cenově jde jednoznačně o nejdostupnější variantu. Dá se velmi kreativně vybírat jejich motiv a barva. Sice se nedá měnit matrace, ale to nemusí být na škodu, pokud hledáte jednolitý kus. Bohužel tento typ postýlky není vhodný pro alergiky. I její životnost bývá spíše nižší. Vše ovšem nahrazuje právě pohodlnost a velká barevná variabilita.

Pokud máte zkušenosti s nákupem levnějších variant dětských postýlek, neváhejte nám napsat. Vaše tipy mohou pomoci dalším rodičům

Renata Slaná